KREDITPONTOS ÜGYVÉD TOVÁBBKÉPZÉSEK | KÖNYVELŐ, ADÓSZAKÉRTŐ, AT TOVÁBBKÉPZÉSEK | ADÓZÓNA TOVÁBBKÉPZÉS | ÁKSZ TOVÁBBKÉPZÉSEK

Felnőttképzés Szakmai Nap
(Belső képzés, jogszabályok, bejelentés alapján folytatott képzések jogszabályi feltételei és a hatósági ellenőrzés menete)
Online szakmai képzés

2024-ben jelentősen módosultak a felnőttképzés szervezésének szabályai, melyek érintik a belső képzéseket, a jogszabály alapján szervezett képzéseket, de kihatnak a bejelentéshez, illetve engedélyhez kötött felnőttképzési tevékenységre is. Gondoljunk csak arra, hogy – néhány kivételtől eltekintve – minden felnőttképző számára kötelezővé vált képzési programot készíteni és feltölteni a FAR-ba!
– Indulhat-e képzés egy régi keletű képzési program alapján?
– A képzés lezárulta után kötelező-e mindenkinek tanúsítványt adni?
– Mi legyen a kinyomtatott tanúsítványokkal?
– Mit tegyen egy felnőttképző, ha – az elvárások szigorodása okán – nem kíván a jövőben bejelentés és/vagy engedély szerinti képzést folytatni?
Hogyan kell kiszállni egy képzőnek a felnőttképzés rendszeréből? Szakmai napunkon részletesen áttekintjük az ellenőrzés folyamatát, s a leggyakoribb buktatókat, kitérünk a panasztörvény szerinti bejelentések következményeire is. De említést teszünk az új vizsgarendszer szabályairól is, beleértve azt is, hogy lehet-e egy felnőttképző akkreditált szakképzési vizsgaközpont!
(Az online képzés a 2024. októberben megrendezett szakmai konferencia kép-, hang- és szakmai anyagai alapján készült)

TÉMAKÖRÖK

1. modul (113 perc) – Témakörök: Bevezetés – Hány felnőttképző van Magyarországon? – Engedély és/vagy bejelentés? – Engedély alapján milyen felnőttképzési tevékenységek folytathatók? – Hogyan adjuk vissza (töröljük) engedélyünket? – Milyen speciális esetei vannak még a nyilvántartásból való törlésnek? – Milyen adminisztrációs (igazgatási szolgáltatási díjak) merülnek fel az egyes eljárások esetében? – Melyek a bejelentéshez kötött működés legfőbb feltételei? – Mit jelent a felnőttképzési jogviszony? – Hol és hogyan történik a képzési adatszolgáltatás? – Mit jelent a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű képzés? – Mit jelent a zárt rendszerű elektronikus távoktatás? – Mit jelent a zárt rendszerű távoktatási képzésmenedzsmentrendszer? – Hogyan kell értelmezni a képzések digitális formában történő biztosítását? – Áfa-mentesnek tekinthető-e a bejelentés alapján folytatott felnőttképzési tevékenység/szolgáltatás? („A bejelentett képzések ÁFA-mentesek?”) – MIRE KELL ÜGYELNI A SZÁMLÁZÁS SORÁN? – Mit jelent a nyilvánosan meghirdetett képzés? – Melyek a képzési program releváns elemei?
2. modul (126 perc) – Témakörök: Milyen egy képzési program a jogszabály alapján szervezett oktatás és képzés esetén? –  Milyen mértékű azonosság van az Fktv. szerinti és a vonatkozó jogszabály alapján meghatározott KP között? – Hogyan lehet bekapcsolódni a pedagógus-továbbképzésbe? – A bejelentéshez kötött felnőttképzési tevékenység esetén kötelezőe tanúsítványt adni? – Mit kell tartalmaznia a tanúsítványnak? – Példa: Milyen egy TANÚSÍTVÁNY a jogszabály alapján szervezett oktatás és képzés esetén? – Példa: Milyen mértékű azonosság van az Fktv., illetve 11/2020. (II. 7.) Korm. rendelet szerinti és a vonatkozó jogszabály alap – Melyek a felnőttképzés kritériumai? –  Felnőttképzésnek számít-e pl. a coaching tevékenység, a jógaoktatás, a konferencia vagy egy online videótár használata? – Mi a helyzet az életkorral? – Azonos-e a képzési vezető a szakképzési vezetővel? Kell-e szakmai vezető a bejelentést alapján felnőttképzést végzőknél? – Milyen képzéstípusok léteznek? – Melyek a legkeresettebb szakmai képzések? – Mit nevezünk részszakmára felkészítő szakmai oktatásnak? – Mit nevezünk jogszabály alapján szervezett oktatásnak/képzésnek? – Milyen kötelezettségek terhelik a felnőttképzőt jogszabály alapján szervezett oktatás és képzés esetén? – Milyen gyakran ellenőrizhet bennünket a Hatóság? – Mindkét típusú felnőttképzési tevékenységet ellenőrzi? – Mit ellenőríz a Hatóság? – Évente hány felnőttképzőt ellenőríz a Hatóság? – Mi az ellenőrzés jogalapja? – Az ellenőrzés azonos a külső értékeléssel? – Hogy kezdődik az ellenőrzés? – Mit ad a Hatóság a szakértőknek az ellenőrzéshez? – Mit ellenőríz a Hatóság bejelentéshez kötött a működése során? – Milyen követelményeket támaszt a Hatóság az ellenőrzés során felnőttképzési szerződéssel szemben? – Hogyan köthetünk felnőttképzési szerződést? – Hogyan köthetünk felnőttképzési szerződést szóban? – Hogyan köthetünk még praktikusan felnőttképzési szerződést? – Mit jelentenek a mikrotanúsítványt adó képzések?  – Mi a különbség a tanúsítvány és mikrótanúsítvány között? – Mire és mikor adható mikrotanúsítvány a felnőttképzésben? – Felnőttképzési szerződés minta – KÉPZÉSI PROGRAM Minta

ELŐADÓNK

  • Dr. Henczi Lajos c. egyetemi tanár, felnőttképzési szakértő, a Festo Kft. (Didactic) szakmai vezetője

RÉSZVÉTELI DÍJ

  • Részvételi díj:  26 900 Ft + 27% Áfa / fő

A KÉPZÉS ELÉRHETŐSÉGE

  • A képzés 2025. december 28-ig korlátlan hozzáféréssel elérhető.

<< KÉPZÉSAJÁNLÓ >>

CÉLKERESZTBEN A BEJELENTÉSHEZ KÖTÖTT FELNŐTTKÉPZÉSI TEVÉKENYSÉG
– Online képzés –
(Az online képzés a 2024. szeptemberében megrendezett szakmai rendezvény kép- és hanganyagából készült.)

JELENTKEZÉSI / FIZETÉSI FELTÉTELEK

KÁRTYÁS FIZETÉS:
A kártyás fizetés után azonnal e-mailben elküldjük a képzés elkezdéséhez szükséges belépési kódokat, ill. a számlát. A képzést azonnal elkezdheti!
ÁTUTALÁSOS FIZETÉS:
A jelentkezés fizetési kötelezettséget von maga után. A regisztráció után a megadott e-mail címre visszaigazoló e-mailt küldünk. A visszaigazoló e-mailhez csatolt DÍJBEKÉRŐT kérjük a fizetési határidőig kiegyenlíteni szíveskedjenek. A részvételi díjat az OTP: 11714051-21458037-00000000 számlaszámra, számlánk alapján szíveskedjen utalni. Oktatási segédanyagot biztosítunk .pdf formátumban. A befizetett díjbekérő után küldjük ki azokat a belépési kódokat, amivel az online képzést képzési portálunkon elkezdheti!
TECHNIKAI KÖVETELMÉNYEK:
Támogatott operációs rendszerek: Windows 7, Win 8, Win 10.
NEM támogatott operációs rendszerek: Windows 95, Windows XP, – Apple operációs rendszerek.
Támogatott böngészők: Internet Explorer (IE 11-től), Windows Edge (14-től), Firefox Mozilla vagy Google Chrome böngészőben kezdje el a képzést!
Opera böngésző NEM támogatott!
Egyéb követelmények: JavaScript engedélyezése. A böngészőben a felugró (pop-up) ablakok engedélyezése!
HÁLÓZATI KÖVETELMÉNYEK:
Minimálisan 1MB/s letöltési sávszélességre van szükség. Ennek ma a legtöbb internet előfizetés megfelel (DSL, kábel). Kérjük, hogy a szolgáltatást stabil, folyamatos (megszakításmentes) internetkapcsolattal használja. A tananyagok mobil eszközökön való megtekintése nem támogatott! A mobil eszközön történő megtekintés miatti problémákért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
A System Media Kft. a Magyar Ügyvédi Kamara Oktatási Bizottságánál akkreditált képzési hely.
Akkreditációs száma: AK001001/2020

Részletek
Részletek
Megosztás